© Art Bibuła

Festiwal zinów, photobooków i małych wydawnictw

Art Bibuła Online

8-14.11.2021

To już druga edycja Art Bibuły, która ponownie przeciera szlaki, tym razem pierwszy raz organizując Festiwal całkowicie online na stronie:
www.targizinow.pl.

Przez tydzień, od 8 do 14 listopada, będzie szansa zaprezentować najnowsze wydawnictwa niekomercyjne, a także przedstawić ich twórców. To niezwykła okazja, aby w jednym miejscu w sieci zebrać niskonakładowe publikacje, broszury tworzone na domowym ksero czy książki artystyczne. Dzięki spotkaniom oraz prezentacjom online opowiemy o tym, co piszczy w artystycznym świecie druku. Poznamy tajniki pracy artystycznej, posłuchamy anegdot i zbijemy wirtualne piątki z twórcami, kolektywami i małymi wydawnictwami z całego kraju!

W programie:
– wirtualne targi w dniach 8-14 listopada 2021 (z możliwością prezentacji lub sprzedaży prac),
– spotkania autorskie Online z Twórcami i Wydawnictwami,
– prezentacje wideo Twórców i ich prac.

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w 2019 roku w Katowicach, ponad 1000 osób miało okazję uczestniczyć w promocjach książek, zakupić świeże ziny i poznać twórczość artystów i kolektywów z całej Polski. Podczas dwóch dni odbyły się także warsztaty z Oficyną peryferie oraz
wykładowczyniami ASP w Katowicach.

Art Bibuła powstaje dzięki katowicko-krakowskiej kooperatywie: Fundacji dla Filmu i Fotografii oraz Paper Beats Rock. Obie organizacje, chociaż działają w różnych obszarach, jednogłośnie deklarują przywiązanie do papieru, wierząc w jego nieprzemijającą wartość i siłę.

targizinow.pl